Terug naar alle nieuwsberichten

Een terug- en vooruitblik op een mooi schooljaar

In juli was het op bijzondere locaties door heel Nederland feest: de middelbareschooltijd van Luzac-leerlingen werden in kathedralen bioscoopzalen verzegeld met het dik verdiende diploma. Nu is het zomervakantie; een mooi moment om terug te blikken en vooruit te kijken. Pauline Heistein, rector van Luzac Den Haag en Jackeline Tullenaar, rector bij Luzac Eindhoven vertellen over hun hoogtepunten van het afgelopen schooljaar en de wensen voor het volgende.

De hoogtepunten en wensen van Jackeline Tullenaar

‘’Een vast hoogtepunt van het schooljaar is altijd de diploma-uitreiking: het blijft altijd bijzonder om terug te kijken op de groei die onze leerlingen hebben gemaakt!’’

‘’En ook onze vestiging is het afgelopen jaar gegroeid. We konden in de onzekere tijd dus nog meer leerlingen ontzorgen en de handvatten geven, waarmee ze hun diploma vol trots hebben behaald. Dat dank ik aan de kwaliteit van ons wendbare onderwijs, inclusief alle lessen en de persoonlijke aandacht voor onze leerlingen.’’

”Daarnaast konden het afgelopen schooljaar onze schoolreizen weer doorgaan: naar Berlijn en Milaan. Daar kijk ik graag op terug. Het was afwachten of het kon. Maar we vinden de reizen heel belangrijk, dus we hebben direct geschakeld toen we groen licht kregen.”

‘’Ik kijk ernaar uit om samen nog meer leerlingen het komende schooljaar te ontzorgen. Veel leerlingen hebben nu last van de kennishiaten die ze hebben opgelopen. Ik ben blij dat wij in staat zijn om, samen met de leerlingen die we straks mogen verwelkomen op onze school, deze hiaten weg te werken en ze weer grond onder de voeten te geven. Leerlingen komen binnen met de vraag: ‘’Gaat het lukken?’’. Dan zeggen wij volmondig ‘Ja!’. Wij hebben het volste vertrouwen in de leerlingen. Samen zetten we alles op alles om ervoor te zorgen dat ook zij straks vol trots hun diploma halen.’’

De hoogtepunten en wensen van Pauline Heistein

‘’Na 13 jaar als respectievelijk docent, leerlingbegeleider, conrector- en rector bij Luzac Amersfoort te hebben gewerkt, was het tijd voor een nieuwe stap. En dat werd een overstap naar de grote stad Den Haag. De uitdagingen die ik zocht, kreeg ik! Zo hebben we het afgelopen jaar deels ons nieuwe kernteam samengesteld. Samen staan we sterk in de startblokken van het nieuwe schooljaar. Die uitdagingen kreeg ik! Zo hebben we het afgelopen jaar deels ons nieuwe kernteam samengesteld. Samen staan we sterk in de startblokken van het nieuwe schooljaar.’’

‘’Daarnaast was ’t het jaar van Disneyland Parijs. Dat vonden de leerlingen geweldig, ondanks dat het pijpenstelen regende. Er was geen onvertogen woord. Die positiviteit en gezelligheid kenmerkte dan ook het afgelopen schooljaar. Het jaar was ontzettend knus. Zo gezellig, dat ze nu nog steeds binnenwandelen om samen te tafeltennissen. Ze voelen zich hier echt thuis, dat vind ik mooi!’’

‘’Ik hoop dat het volgend jaar weer net zo gezellig mag worden en dat ook onze feestelijke wintersporttrip weer door kan gaan. En uiteraard kijk ik ernaar uit om weer leerlingen, met de juiste handvatten, vol trots te zien groeien!’’